FQA24N50
MOSFET N-CH 500V 24A TO3P
Seri / Aile Numarası
FQA24N50
FQA24N50 Hakkında
FQA24N50, onsemi tarafından üretilen 500V N-Channel MOSFET transistördür. 24A sürekli dren akımı kapasitesiyle güç uygulamalarında anahtarlama işlevi görmektedir. TO-3P paketinde sunulan bu bileşen, 10V kapı voltajında 200mΩ maksimum RDS(on) değerine sahiptir. Geniş sıcaklık aralığında (-55°C ile 150°C arası) çalışabilen transistör, motor kontrol devrelerinde, anahtamalı güç kaynakları ve endüstriyel uygulamalarda kullanılır. 290W maksimum güç dağılımı kapasitesiyle yüksek güç düzeyi uygulamalarına uygun tasarlanmıştır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 24A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) 500 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
FET Type N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 120 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4500 pF @ 25 V
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case TO-3P-3, SC-65-3
Part Status Obsolete
Power Dissipation (Max) 290W (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 200mOhm @ 12A, 10V
Supplier Device Package TO-3P
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) ±30V
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA