SPB80N06S2L-07
MOSFET N-CH 55V 80A TO263-3
Seri / Aile Numarası
SPB80N06S2L
SPB80N06S2L-07 Hakkında
SPB80N06S2L-07, Infineon Technologies tarafından üretilen N-Channel MOSFET transistördür. 55V drain-source gerilimi ve 80A sürekli drain akımı ile tasarlanmıştır. TO-263-3 (D²Pak) SMD paketinde sunulan bu bileşen, 7mΩ maksimum Rds(on) değeri ile düşük iletim kaybı sağlar. -55°C ile +175°C arasında çalışabilir. Güç kaynağı yönetimi, DC-DC konvertörleri, motor kontrol devreler ve anahtarlama uygulamalarında kullanılır. 210W maksimum güç tüketimi kapasitesine sahiptir. Ürün hali hazırda üretim dışında bırakılmıştır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 80A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) 55 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V
FET Type N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 130 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4210 pF @ 25 V
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Part Status Obsolete
Power Dissipation (Max) 210W (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7mOhm @ 60A, 10V
Supplier Device Package PG-TO263-3-2
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) ±20V
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 150µA