IRL40S212ARMA1
MOSFET N-CH 40V 195A D2PAK
Paket/Kılıf
TO-263-3
Seri / Aile Numarası
IRL40S212ARMA1
IRL40S212ARMA1 Hakkında
Infineon Technologies tarafından üretilen IRL40S212ARMA1, 40V ve 195A sürekli drenaj akımına sahip bir N-Channel MOSFET'tir. Surface Mount D²Pak (TO-263-3) paketinde sunulan bu transistör, düşük gate charge (137 nC @ 4.5V) ve minimal RDS(on) değeriyle (1.9 mΩ @ 100A, 10V) karakterizedir. -55°C ile +175°C arasında çalışabilen bu bileşen, güç elektroniksi, motorlu sistem kontrol, DC-DC dönüştürücüler ve solenoid sürücüleri gibi yüksek akımlı anahtarlama uygulamalarında kullanılır. Maksimum 231W güç tüketim kapasitesine ve ±20V gate-source gerilim toleransına sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 195A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V
FET Type N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 137 nC @ 4.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 8.32 pF @ 25 V
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Part Status Active
Power Dissipation (Max) 231W (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.9mOhm @ 100A, 10V
Supplier Device Package PG-TO263-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) ±20V
Vgs(th) (Max) @ Id 2.4V @ 150µA