IPW65R041CFD7XKSA1
650V FET COOLMOS TO247
Paket/Kılıf
TO-247-3
Seri / Aile Numarası
IPW65R041CFD7XKSA1
IPW65R041CFD7XKSA1 Hakkında
Infineon Technologies IPW65R041CFD7XKSA1, 650V derecelendirilmiş N-Channel MOSFET transistördür. TO-247-3 paketinde sunulan bu bileşen, 50A sürekli dren akımı kapasitesine ve 41mΩ maksimum on-state direncine sahiptir. COOLMOS teknolojisine dayanan bu FET, 227W maksimum güç yayılımına dayanabilir ve -55°C ile +150°C arasında çalışabilir. Yüksek voltaj anahtarlama uygulamaları, güç kaynağı tasarımları ve endüstriyel sürücü devreleri başta olmak üzere, 650V sınıfındaki enerji dönüştürme sistemlerinde yaygın olarak kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 50A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
FET Type N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 102 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4975 pF @ 400 V
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case TO-247-3
Part Status Active
Power Dissipation (Max) 227W (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 41mOhm @ 24.8A, 10V
Supplier Device Package PG-TO247-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) ±20V
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 1.24mA