IPB240N04S4R9ATMA1
MOSFET N-CH 40V 240A TO263-7
Paket/Kılıf
TO-263-8
Seri / Aile Numarası
IPB240N04S4R9ATMA1
IPB240N04S4R9ATMA1 Hakkında
Infineon Technologies IPB240N04S4R9ATMA1, 40V/240A kapasiteli N-Channel MOSFET transistördür. TO-263-7 (D²Pak) paketinde sunulan bu bileşen, 0.87mΩ düşük RDS(on) değeri ile verimli güç uygulamalarında kullanılır. 300W güç tüketimine kadar desteklemesi sayesinde motor kontrol, güç kaynakları, DC/DC konvertörleri ve endüstriyel sürücü uygulamalarında tercih edilir. -55°C ile 175°C arasında çalışma aralığı geniş sıcaklık ortamlarına uygunluğu sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 240A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
FET Type N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 290 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 23000 pF @ 25 V
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case TO-263-7, D²Pak (6 Leads + Tab)
Part Status Active
Power Dissipation (Max) 300W (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 0.87mOhm @ 100A, 10V
Supplier Device Package PG-TO263-7-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) ±20V
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 230µA