IPB120N08S404ATMA1
MOSFET N-CH 80V 120A D2PAK
Paket/Kılıf
TO-263-3
Seri / Aile Numarası
IPB120N08S404
IPB120N08S404ATMA1 Hakkında
Infineon Technologies tarafından üretilen IPB120N08S404ATMA1, 80V drain-source gerilimi ve 120A sürekli drenaj akımına sahip N-Channel MOSFET transistördür. D²PAK (TO-263) yüzey montajlı paket ile sunulan bu bileşen, 4.1mΩ on-dirençliği ve 95nC gate yükü karakteristikleri ile düşük güç kaybı sağlar. Geniş -55°C ile 175°C çalışma sıcaklığı aralığında 179W güç saçabilme kapasitesine sahiptir. Motor kontrolleri, güç dağıtımı, fotovoltaik uygulamaları ve ağır yük anahtarlama devrelerinde kullanıma uygundur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 120A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) 80 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
FET Type N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 95 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6450 pF @ 25 V
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Part Status Active
Power Dissipation (Max) 179W (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.1mOhm @ 100A, 10V
Supplier Device Package PG-TO263-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) ±20V
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 120µA