FDPF18N50T-G
N-CHANNEL UNIFETTM MOSFET 500V,
Üretici
Flip Electronics
Seri / Aile Numarası
FDPF18N50T
FDPF18N50T-G Hakkında
FDPF18N50T-G, Flip Electronics tarafından üretilen 500V N-Channel MOSFET transistördür. 18A sürekli dren akımı ve 265mOhm (10V, 9A'de) on-state direnci ile yüksek voltaj anahtarlama uygulamalarında kullanılır. TO-220-3 paketinde sunulan bu transistör, güç kaynakları, motor kontrol, invertörler ve anahtarlı güç kaynakları gibi güç elektronik devrelerinde yer almaktadır. -55°C ile 150°C arasında çalışmaya uygun olan bileşen, 38.5W güç dağılımı kapasitesine sahiptir. ±30V kapı voltaj aralığında ve 5V eşik voltajında çalışır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 18A (Tj)
Drain to Source Voltage (Vdss) 500 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
FET Type N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 60 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1330 pF @ 25 V
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Part Status Active
Power Dissipation (Max) 38.5W (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 265mOhm @ 9A, 10V
Supplier Device Package TO-220F-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) ±30V
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA