BZX85C8V2
ZENER DIODE, 8.2V, 5%, 1W, UNIDI
Paket/Kılıf
Axial
Seri / Aile Numarası
BZX85C8V2
BZX85C8V2 Hakkında
BZX85C8V2, Rochester Electronics tarafından üretilen 8.2V nominal voltajlı Zener diyottur. 1W güç kapasitesine sahip bu bileşen, gerilim düzenlemesi ve koruma uygulamalarında kullanılır. DO-41 axial paketinde sunulan komponentin ±5% toleransı sayesinde 8.2V civarında sabit gerilim sağlaması gerekli olan devrelerde tercih edilir. -65°C ile +200°C arasında çalışabilir. Forward voltajı maksimum 1.2V (@200mA) ve reverse leakage akımı 1µA (@5V) olan bu diyot, stabilizatör devreler, transiyent koruma ve voltaj referans uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 5 V
Impedance (Max) (Zzt) 5 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 200°C (TJ)
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 1 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V