BZX84C8V2-G3-18
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOT23-3
Üretici
Vishay
BZX84C8V2
BZX84C8V2-G3-18 Hakkında
BZX84C8V2-G3-18, Vishay tarafından üretilen 8.2V nominal voltajlı tek zener diyottur. Surface mount SOT-23-3 paketinde sunulan bu bileşen, 300mW maksimum güç derecelendirmesine sahiptir. ±5% tolerans ile 8.2V zener voltajı sağlayan diyot, voltaj regülasyonu, gerilim sınırlaması ve koruma devrelerinde kullanılır. -55°C ile 150°C arasında çalışabilen, maksimum 15 Ohm impedansı ve 700nA ters sızıntı akımı karakteristiklerine sahip bu bileşen, analog ve dijital devreler, güç kaynakları, ses/video uygulamaları ve endüstriyel kontrolde yaygın olarak yer alır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 700 nA @ 5 V
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Active
Power - Max 300 mW
Supplier Device Package SOT-23-3
Tolerance ±5%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V