BZX84C20
DIODE ZENER 20V 350MW SOT23-3
Üretici
onsemi
Paket/Kılıf
TO-236-3
Seri / Aile Numarası
BZX84C20
BZX84C20 Hakkında
BZX84C20, onsemi tarafından üretilen 20V nominal geriliminde çalışan bir Zener diyottur. SOT-23-3 yüzey montaj paketinde sunulan bu bileşen, 350mW güç kapasitesi ve 55Ω maksimum empedans ile karakterize edilmiştir. ±6% tolerans değerine sahip olan diyot, -55°C ile 150°C arasında çalışabilir. 14V ters gerilimde 50nA sızıntı akımı ve 10mA ileri akımda 900mV ileri gerilimi belirtilmiştir. Enerji kaynakları, voltaj regülatörleri ve aşırı gerilim koruması uygulamalarında kullanılır. Not: Bu bileşen üretim dışı (obsolete) durumdadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 14 V
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Obsolete
Power - Max 350 mW
Supplier Device Package SOT-23-3
Tolerance ±6%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V