BZX84C18ET3G
DIODE ZENER
BZX84C18
BZX84C18ET3G Hakkında
BZX84C18ET3G, Rochester Electronics tarafından üretilen 18V nominal gerilim değerine sahip surface mount zener diyottur. SOT-23-3 (TO-236) paketinde gelen bu bileşen, maksimum 225mW güç tüketimine sahiptir ve -65°C ile +150°C arasında çalışır. 45Ω impedans değeri, 50nA ters sızıntı akımı (12.6V'da) ve ±6% tolerans ile stabilize ediyor. Voltaj düzenleme, over-voltage koruması, referans devre uygulamaları ve elektronik devre tasarımında yaygın olarak kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 12.6 V
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Active
Power - Max 225 mW
Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236)
Tolerance ±6%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V