BZX84C16
DIODE ZENER 16V 250MW SOT23-3
Paket/Kılıf
TO-236-3
Seri / Aile Numarası
BZX84C16
BZX84C16 Hakkında
BZX84C16, Rochester Electronics tarafından üretilen 16V nominal gerilime sahip bir Zener diyottur. Surface mount SOT-23-3 paketinde sunulan bu bileşen, 250mW güç dağıtım kapasitesine ve ±5% toleransa sahiptir. Ters kapama sırasında 11.2V'da 50nA ters kaçak akımı ile karakterize edilen bu diyot, gerilim regülasyonu, EMI filtreleme ve aşırı gerilim koruması uygulamalarında kullanılır. -55°C ile 150°C arasında çalışabilir. 40 Ohm maksimum empedans değeri ve 10mA'da 900mV ileri yöne gerilimi ile hızlı gerilim stabilizasyonu gerektiren devre tasarımlarına uygun bir seçenektir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 11.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Active
Power - Max 250 mW
Supplier Device Package SOT-23-3
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 16 V