BZX84C12-E3-08
DIODE ZENER 12V 300MW SOT23-3
Üretici
Vishay
Paket/Kılıf
TO-236-3
Seri / Aile Numarası
BZX84C12
BZX84C12-E3-08 Hakkında
BZX84C12-E3-08, Vishay tarafından üretilen 12V nominal gerilime sahip bir zener diyottur. 300mW güç derecelemesi ile düşük güçlü uygulamalarda gerilim stabilizasyonu ve koruma işlevleri gerçekleştirir. Surface mount SOT-23-3 paketinde sunulan bu bileşen, voltaj düzenleyici devreler, transient koruma, referans gerilim uygulamaları ve analog sinyali kırpma devrelerinde kullanılır. 25Ω maksimum impedans ve 100nA ters sızıntı akımı ile hassas gerilim kontrol uygulamalarına uygundur. -55°C ile 150°C arasında çalışabilen bu diyot, ±5% tolerans ile sunulmaktadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Active
Power - Max 300 mW
Supplier Device Package SOT-23-3
Tolerance ±5%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V