Z8F042ASH020SG2156
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SOIC
Paket/Kılıf
20-SOIC
Seri / Aile Numarası
Z8F042ASH020SG
Z8F042ASH020SG2156 Hakkında
Littelfuse Z8F042ASH020SG2156, eZ8 çekirdeğine sahip 8-bit mikrodenetleyicidir. 4KB Flash program belleği, 1KB RAM ve 128 bayt EEPROM ile gömülü sistem tasarımları için uygun bir çözüm sunar. 20MHz çalışma hızında çalışan bu bileşen, 17 giriş/çıkış pinine, 7 kanallı 10-bit analog dijital dönüştürücüye ve PWM, sıcaklık sensörü, Brown-out Reset gibi periperik özelliklerine sahiptir. IrDA ve UART/USART haberleşme arayüzleri ile uzaktan iletişim uygulamalarında kullanılabilir. 2.7V-3.6V beslenme voltajı aralığında çalışan ve 0°C-70°C sıcaklık aralığında işlemci, endüstriyel kontrol, IoT cihazları ve masaüstü uygulamalarında tercih edilir.
Core Size 8-Bit
Data Converters A/D 7x10b
EEPROM Size 128 x 8
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 17
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
RAM Size 1K x 8
Speed 20MHz
Supplier Device Package 20-SOIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.7V ~ 3.6V