X9C503PI
DIGITAL POT, 1 FUNC, 5
Paket/Kılıf
8-PDIP
Seri / Aile Numarası
X9C503
X9C503PI Hakkında
X9C503PI, Rochester Electronics tarafından üretilen 1 fonksiyonlu dijital potansiyometredir. 50kΩ dirençli, 100 tap çözünürlüğüne sahip non-volatile bellek ile donatılmıştır. SPI ara yüzü üzerinden kontrol edilir ve PDIP-8 paket ile temin edilir. Lineer taper özelliğine sahiptir. 4.5V-5.5V besleme gerilimine ihtiyaç duyar ve -40°C ile +85°C arasında çalışabilir. Wiper direnci tipik olarak 40Ω'dur. Sıcaklık katsayısı ±300ppm/°C'dir. Ses kontrolü, sinyal zayıflatma, kalibrasyonlu ayarlamalar ve dijital ses sistemleri gibi uygulamalarda kullanılır. Through-hole montaj tipiyle PCB'ye doğrudan kaynak edilebilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Interface SPI
Memory Type Non-Volatile
Mounting Type Through Hole
Number of Circuits 1
Number of Taps 100
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 40
Supplier Device Package 8-PDIP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) ±300ppm/°C
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V