X9C103SZ
IC DGTL POT 10KOHM 100TAP 8SOIC
X9C103
X9C103SZ Hakkında
X9C103SZ, Intersil tarafından üretilen 10kΩ dijital potansiyometredir. Non-volatile hafızaya sahip olan bu entegre, Up/Down kontrol arayüzü ile çalışır ve 100 dokunuş konumuna sahiptir. Surface mount 8-SOIC paketinde sunulan komponent, 5V beslemede çalışır ve 0°C ile 70°C arasında işletim sıcaklığına sahiptir. 40Ω tipik wiper direnci ve ±300ppm/°C sıcaklık katsayısı bulunan X9C103SZ, lineer taper karakteristiği ile ayar ve kalibrasyonu gerektiren ses sistemleri, ölçüm cihazları, endüstriyel kontrol uygulamaları ve analog sinyal işleme devreleri gibi elektronik sistemlerde yaygın olarak kullanılır.
Number of Taps 100
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Part Status Active
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) ±300ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 5V