X9C103SI
IC DGTL POT 10KOHM 100TAP 8SOIC
Paket/Kılıf
8-SOIC
Seri / Aile Numarası
X9C103
X9C103SI Hakkında
X9C103SI, Intersil tarafından üretilen 10kΩ dijital potansiyometredir. Non-volatile bellek teknolojisi ile konumu güç kesintisi sonrasında korur. 100 tap konfigürasyonunda linear taper karakteristiğine sahiptir. Up/Down kontrol arayüzü (U/D, INC, CS) ile kolay programlanabilir. 5V beslemede çalışan, 8-SOIC paketinde sunulan bu bileşen, analog sinyal ayarlama, ses seviyesi kontrolü, işık yoğunluğu düzenlemesi ve otomasyon uygulamalarında kullanılır. ±20% tolerans ve ±300ppm/°C sıcaklık katsayısı ile -40°C ~ 85°C çalışma sıcaklığını destekler. Wiper direnci tipik olarak 40Ω'dur.
Memory Type Non-Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 1
Number of Taps 100
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 40
Supplier Device Package 8-SOIC
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) ±300ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 5V