X9418WP24-2.7
IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 24DIP
Paket/Kılıf
24-PDIP
Seri / Aile Numarası
X9418WP
X9418WP24-2.7 Hakkında
X9418WP24-2.7, Intersil tarafından üretilen 2 kanallı dijital potansiyometredir. 10kΩ değerine sahip bu bileşen, 64 tap seviyesi ile hassas direnç ayarlaması sağlar. I²C arayüzü aracılığıyla kontrol edilebilen cihaz, adres seçme özelliğine sahiptir. Non-volatile bellek kullanıldığından ayarlar kapatılsa da korunur. ±2.7V ile 5.5V arasında çalışabilen bu through-hole montajlı 24-PDIP paket bileşen, ses sistemi volume kontrolü, cihaz kalibrasyon, otomatik kazanç kontrolü ve sensör kalibrasyonu gibi uygulamalarda kullanılır. Linear taper karakteristiği ile doğrusal direnç değişimi sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Features Selectable Address
Interface I²C
Memory Type Non-Volatile
Mounting Type Through Hole
Number of Circuits 2
Number of Taps 64
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 150
Supplier Device Package 24-PDIP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) ±300ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply ±2.7V ~ 5.5V