X9401YV24I-2.7
IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 24TSSOP
Paket/Kılıf
24-TSSOP
Seri / Aile Numarası
X9401
X9401YV24I-2.7 Hakkında
Number of Taps 64
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 150
Supplier Device Package 24-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) ±300ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V