X9315WS-2.7
DIGIPOT, 32 PSTN
Paket/Kılıf
8-SOIC
Seri / Aile Numarası
X9315WS
X9315WS-2.7 Hakkında
X9315WS-2.7, Rochester Electronics tarafından üretilen 10kΩ dijital potansiyometredir. SPI arayüzü ile kontrol edilebilen bu bileşen, non-volatile bellek kullanarak wiper pozisyonunu depolayabilir. 32 tap konumuna sahip linear taper özelliği sayesinde hassas direnç ayarlaması sağlar. 2.7V ile 5.5V arasında çalışan bu surface mount bileşen, ses düzeylemesi, LED parlaklığı kontrolü, analog sinyal ayarlaması ve kalibrasyonlu uygulamalar gibi birçok elektronik sistemde potansiyometre fonksiyonunu dijital olarak gerçekleştirmek için kullanılır. 8-SOIC paket içerisinde sunulan komponent, 0°C ile 70°C çalışma sıcaklığında ±300ppm/°C sıcaklık katsayısı ile çalışmaktadır.
Configuration Potentiometer
Interface SPI
Number of Taps 32
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 400
Supplier Device Package 8-SOIC
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) ±300ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V