X9271UV14Z-2.7
Seri / Aile Numarası
X9271UV
X9271UV14Z-2.7 Hakkında
X9271UV14Z-2.7, Intersil tarafından üretilen 50kΩ değerinde dijital potansiyometredir. SPI arayüzü ile kontrol edilen bu bileşen, 256 tap konumunda çalışarak hassas direnç ayarlaması sağlar. Non-volatile bellek yapısıyla sahip ayarlar cihaz kapatıldıktan sonra da korunur. 14-pin TSSOP SMD pakette sunulan komponent, 2.7V ile 5.5V arasında besleme gerilimi ile çalışabilir. Maksimum 300Ω lük wiper direnci ile düşük sinyal bozulması sunar. 0°C ~ 70°C çalışma sıcaklık aralığında ve ±300ppm/°C sıcaklık katsayısında lineer taper özelliğine sahiptir. Analog sinyal ayarlaması, ses kontrolleri, kalibrasyonlu gain ayarlaması ve sensör uyarlama uygulamalarında kullanılır.
Number of Taps 256
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) ±300ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V