X9268US24I-2.7
Seri / Aile Numarası
X9268US24I
X9268US24I-2.7 Hakkında
X9268US24I-2.7, Intersil tarafından üretilen 50kΩ dijital potansiyometredir. 256 kademe çözünürlüğe sahip bu entegre, I²C ara yüzü ile mikrodenetleyiciler ve FPGA'lar tarafından kontrol edilebilir. İki potansiyometre devresi içeren bileşen, seçilebilir adres özelliği sayesinde aynı I²C bus'ta birden fazla cihazın kullanılmasını destekler. Non-volatile bellek ile ayarlanan değerleri kalıcı olarak saklayabilir. ±2.7V ile 5.5V arasında çalışabilen bu bileşen, ses kontrolü, seviye ayarı, kalibrasyonlar ve analog sinyal kontrol uygulamalarında yaygın olarak kullanılır. Surface mount pakete sahip olan cihaz, -40°C ile 85°C sıcaklık aralığında çalışır. Parça durumu obsolete olmasına rağmen teknik uygulamalarda bulunabilmektedir.
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) ±300ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply ±2.7V ~ 5.5V