X9258TS24Z-2.7
IC DGT POT 100KOHM 256TAP 24SOIC
Paket/Kılıf
24-SOIC
Seri / Aile Numarası
X9258
X9258TS24Z-2.7 Hakkında
X9258TS24Z-2.7, Intersil tarafından üretilen 4 kanallı dijital potansiyometredir. I²C arayüzü ile haberleşen bu bileşen, 100kΩ dirençli yapısında 256 dokunuş noktasına (tap) sahiptir. Doğrusal taper karakteristiğine ve seçilebilir adres özelliğine sahip olan bileşen, non-volatile hafızada ayarlarını saklayabilir. ±2.7V ile 5.5V arasında çalışan bileşen, 0°C ile 70°C sıcaklık aralığında kullanılabilir. Yüzey montajı tipi 24-SOIC paketinde sunulan X9258, audio ses kontrolü, LED parlaklığı ayarı, kalibrasyonlu sensor uygulamaları ve analog sinyal kontrol sistemlerinde kullanılan geniş kapsamlı bir dijital potansiyometre çözümüdür.
Number of Taps 256
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 150
Supplier Device Package 24-SOIC
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) ±300ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply ±2.7V ~ 5.5V