X9252US24IZ-2.7
DIGIPOT, 4 FUNC, 256 PSTN
Paket/Kılıf
24-SOIC
Seri / Aile Numarası
X9252US24IZ
X9252US24IZ-2.7 Hakkında
X9252US24IZ-2.7, Rochester Electronics tarafından üretilen 4 kanallı dijital potansiyometredir. 256 pozisyonlu dokunmatik dirençli mimariye sahip olan bu komponent, non-volatile bellek teknolojisi kullanarak ayarlanmış değerleri güç kaybı durumunda bile koruması sağlar. 50kΩ nominal direnç değeri ile çalışır ve 2.7V ile 5.5V arasında beslenme gerilimi gerektirmektedir. Surface mount 24-SOIC paketinde sunulan komponent, -40°C ile 85°C sıcaklık aralığında işletim yapabilir. ±300ppm/°C sıcaklık katsayısına sahip olan bu dijital potansiyometre, ses seviyesi kontrolü, kazanç ayarlaması, filtre kalibrasyonu ve diğer analog değer ayarlamalarının gerektiği elektronik uygulamalarda kullanılmaktadır. Komponent yaşadığı için alternatifleri tercih edilmektedir.
Number of Taps 256
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Resistance (Ohms) 50k
Supplier Device Package 24-SOIC
Temperature Coefficient (Typ) ±300ppm/°C
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V