X1288S16-4.5A
RTC, VOLATILE
Seri / Aile Numarası
X1288S16
X1288S16-4.5A Hakkında
X1288S16-4.5A, Rochester Electronics tarafından üretilen 16-pin SOIC paketli gerçek zamanlı saat (RTC) entegresidir. I²C ve 2-Wire Serial arayüzleri üzerinden iletişim kurabilir. Saat tutma akımı maksimum 20µA'da 2.7V-5V çalışma voltaj aralığında belirtilmiştir. 4.5V-5.5V ana beslemesi ve 1.8V-5.5V yedek batarya desteği bulunmaktadır. 12/24 saat formatında HH:MM:SS:hh zaman ve YY-MM-DD-dd tarih formatı ile çalışır. Alarm, Leap Year (artık yıl) otomatik ayarlaması, Supervisor ve Watchdog Timer fonksiyonlarına sahiptir. 0°C-70°C işletme sıcaklığı aralığında çalışır. Ürün Volatile belleğe sahip olup, lojistik ve kulaklık enstrümanları, veri kaydı ve sistem kontrolü gerektiren uygulamalarda kullanılmaktadır. Ürün yaşam döngüsü olarak Obsolete statüsündedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Timekeeping (Max) 10µA ~ 20µA @ 2.7V ~ 5V
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Type Clock/Calendar
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Voltage - Supply, Battery 1.8V ~ 5.5V