X1288S16-2.7
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 16-SOIC
Paket/Kılıf
16-SOIC
Seri / Aile Numarası
X1288S16
X1288S16-2.7 Hakkında
X1288S16-2.7, Intersil tarafından üretilen gerçek zamanlı saat (RTC) entegre devresinin 2.7V sürüm başka bir adıyla IC RTC CLK/CALENDAR'dır. I²C (2-Wire Serial) arayüzü üzerinden komunikasyon sağlayan bu bileşen, saat, dakika, saniye, saat formatı (12/24 saat), tarih, ay ve yıl bilgisini tutabilir. Yıl döngüsü, alarm fonksiyonu, watchdog timer ve sistem gözetleme (supervisor) özellikleriyle donatılmıştır. 2.7V ile 5.5V arasında çalışabilen ve batarya kaynağında 1.8V ile 5.5V destekleyen cihazda, timekeeping akımı maksimum 10µA-20µA düzeyinde kalmaktadır. Uygulamalar başta gelen kullanım alanları arasında, gerçek zamanlı uygulamalar, veri kaydı sistemleri, tarihli güvenlik cihazları, arşiv ve enstrümasyon sistemleri yer almaktadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Timekeeping (Max) 10µA ~ 20µA @ 2.7V ~ 5V
Date Format YY-MM-DD-dd
Features Alarm, Leap Year, Supervisor, Watchdog Timer
Interface I²C, 2-Wire Serial
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Part Status Obsolete
Supplier Device Package 16-SOIC
Time Format HH:MM:SS:hh (12/24 hr)
Type Clock/Calendar
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V
Voltage - Supply, Battery 1.8V ~ 5.5V