X1227S8IZ-2.7A
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC
Paket/Kılıf
8-SOIC
Seri / Aile Numarası
X1227S8IZ
X1227S8IZ-2.7A Hakkında
X1227S8IZ-2.7A, Intersil tarafından üretilen 8-pin SOIC paketinde sunulan gerçek zamanlı saat (RTC) entegre devresdir. I²C/2-Wire seri arayüzü ile mikrodenetleyicilere bağlanarak tarih, saat ve alarm fonksiyonlarını sağlar. Cihaz YY-MM-DD-dd tarih formatı ile 12 veya 24 saatlik zaman gösterimini destekler. Artık yıl hesaplaması otomatik olarak yapılır. Saat tutma sırasında maksimum 10µA ile 20µA arasında akım tüketimi ile ultraşük güç tüketimine sahiptir. 2.7V ile 5.5V arasında çalışabilen geniş besleme gerilimi aralığı ve 1.8V ile 5.5V batarya desteği ile RTK uygulamalarında kullanılır. -40°C ile 85°C sıcaklık aralığında çalışır. Sistem gözetim (Supervisor) ve Watchdog Timer özellikleri ile sistem sağlığı kontrolü sağlar. Ürün Obsolete durumundadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Timekeeping (Max) 10µA ~ 20µA @ 2.7V ~ 5V
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SOIC
Time Format HH:MM:SS (12/24 hr)
Type Clock/Calendar
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V
Voltage - Supply, Battery 1.8V ~ 5.5V