WNSC6D08650Q
SILICON CARBIDE SCHOTTKY DIODE I
Paket/Kılıf
TO-220-2
Seri / Aile Numarası
WNSC6D08650Q
WNSC6D08650Q Hakkında
WNSC6D08650Q, WeEn Semiconductors tarafından üretilen Silicon Carbide (SiC) Schottky doğrultucu diyottur. 650V ters voltaj ve 8A ortalama doğrultma akımı kapasitesiyle yüksek voltaj uygulamalarında kullanılır. Schottky teknolojisinin avantajı olarak sıfır geri kazanım süresi (trr: 0 ns) ve düşük iletimdeki voltaj düşüşü (1.4V @ 8A) sunmaktadır. TO-220-2 paketinde monte edilmiş olup, 175°C'ye kadar çalışabilen bu bileşen, güç kaynakları, invertörler, AC/DC dönüştürücüler ve yüksek frekanslı anahtarlama devrelerinde uygulanabilir. 1MHz'de 402pF kapasitansı ve 650V'de 50µA ters kaçak akımı ile stabilize çalışma sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 402pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 8A
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 650 V
Diode Type Silicon Carbide Schottky
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction 175°C
Package / Case TO-220-2
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Supplier Device Package TO-220AC
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 650 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.4 V @ 8 A