VSSAF5L45-M3/6B
DIODE SCHOTTKY 45V 3A DO221AC
Seri / Aile Numarası
VSSAF5L45
VSSAF5L45-M3/6B Hakkında
Vishay VSSAF5L45-M3/6B, 45V maksimum reverse voltaj ile çalışan bir Schottky doğrultucu diyotudur. Surface mount DO-221AC (SMA Flat Leads) paketinde sunulan bu komponent, ortalama 3A doğrultulmuş akım kapasitesine sahiptir. Fast recovery özelliği sayesinde 500ns'den az anahtarlama süresine sahip olup, 560mV forward voltajda 5A akım iletebilmektedir. -40°C ile +150°C arasında güvenli bir şekilde çalışabilir. Düşük reverse leakage akımı (45V'de 650µA) ve 740pF kapasitansı (4V, 1MHz) ile güç kaynakları, AC/DC adaptörleri, anahtarlı güç kaynakları (SMPS) ve dik açı doğrultma uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 740pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 3A
Current - Reverse Leakage @ Vr 650 µA @ 45 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DO-221AC (SlimSMA)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 560 mV @ 5 A