VS-VSKC236/16PBF
DIODE GEN 1.6KV 115A INTAPAK
Üretici
Vishay
Paket/Kılıf
INT-A-Pak
Seri / Aile Numarası
VS-VSKC236
VS-VSKC236/16PBF Hakkında
VS-VSKC236/16PBF, Vishay tarafından üretilen 1.6 kV ters gerilim kapasitesine sahip standart doğrultma diyotu dizisidir. 115 A ortalama doğrultulmuş akım ile yüksek akım uygulamalarında kullanılmaya uygun bir komponenttir. Çift diyot seri bağlı konfigürasyonda sunulan bu bileşen, AC-DC güç kaynakları, inverter devreleri ve tiyristor devre uygulamalarında doğrultma ve koruma işlevlerini yerine getirir. INT-A-Pak paketlemesi ile şasi montajına uygun tasarlanmıştır. -55°C ile 175°C arasındaki geniş çalışma sıcaklığı aralığında güvenilir performans sunar. Standard recovery özelliği sayesinde 500 ns'den daha yüksek recovery time ile doğrultma döngülerinde kullanılabilir. Ters kaçak akımı 1600 V'de maksimum 20 mA'dır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 115A
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 mA @ 1600 V
Diode Configuration 1 Pair Series Connection
Diode Type Standard
Mounting Type Chassis Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Package / Case INT-A-Pak
Part Status Active
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package INT-A-Pak
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1600 V