VS-UFB201FA40
DIODE GEN PURP 400V 120A SOT227
Seri / Aile Numarası
VS-UFB201FA40
VS-UFB201FA40 Hakkında
VS-UFB201FA40, Vishay tarafından üretilen 400V 120A kapasiteli genel amaçlı doğrultucu diyotudur. SOT-227-4 miniBLOC paketi ile sunulan bu bileşen, iki bağımsız diyot içermektedir ve fast recovery tipi özellik gösterir. -55°C ile 175°C arasında çalışabilen bu diyot, reverse recovery time'ı 80 ns olan ve yüksek akım uygulamalarında kullanılan bir standarttır. 1.59V forward voltage düşüşü ile 100A akımda çalışır, 50µA ters sızıntı akımına sahiptir. DC güç kaynakları, invertörler, welding cihazları ve endüstriyel doğrultma uygulamalarında yaygın olarak kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 120A
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Package / Case SOT-227-4, miniBLOC
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 80 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package SOT-227
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.59 V @ 100 A