VS-90EPS16L-M3
RECTIFIER DIODE 90A 1600V TO-247
Paket/Kılıf
TO-247-2
Seri / Aile Numarası
VS-90EPS16L
VS-90EPS16L-M3 Hakkında
VS-90EPS16L-M3, Vishay tarafından üretilen 90A kapasiteli high voltage doğrultma diyotudur. 1600V DC reverse voltaj değerine dayanıklı bu diyot, TO-247 paketinde sunulmaktadır. Ortalama doğrultulmuş akım (Io) 90A ve maksimum forward voltajı 1.21V @ 90A olan bu komponent, güç kaynakları, invertörler, kaynak makinaları ve endüstriyel AC/DC dönüştürücüleri gibi yüksek akım uygulamalarında kullanılır. -40°C ile 150°C arasında çalışır ve through hole montajı destekler. Standard recovery özelliğine sahip olan diyot, 100µA @ 1600V ters kaçak akımına sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 90A
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 1600 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Package / Case TO-247-2
Part Status Active
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-247AD
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.21 V @ 90 A