VS-8TQ080S-M3
DIODE SCHOTTKY 80V 8A TO263AB
Paket/Kılıf
TO-263-3
Seri / Aile Numarası
VS-8TQ080S
VS-8TQ080S-M3 Hakkında
VS-8TQ080S-M3, Vishay tarafından üretilen 80V 8A kapasiteli bir Schottky doğrultucu diyotudur. TO-263-3 (D²Pak) yüzey montaj paketinde sunulan bu komponent, 720 mV forward voltaj düşüşü ve 500ns hızlı geri kazanım zamanı ile karakterize edilir. -55°C ile 175°C arasında çalışabilir. Esas olarak anahtarlamalı güç kaynakları, DC/DC dönüştürücüler, elektrik tamamlayıcı ve yüksek frekanslı uygulamalarda kullanılan düşük gerilim doğrultma ve serbest tekerlek diyotu görevini yerine getirmek üzere tasarlanmıştır. Düşük forward voltaj düşüşü sayesinde ısı üretsiz ve verimli çalışır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 500pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 8A
Current - Reverse Leakage @ Vr 550 µA @ 80 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 80 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 720 mV @ 8 A