VS-65APF12L-M3
RECTIFIER DIODE 65A 1200V TO-247
Paket/Kılıf
TO-247-3
Seri / Aile Numarası
VS-65APF12L
VS-65APF12L-M3 Hakkında
VS-65APF12L-M3, Vishay tarafından üretilen 65A rated akımı ve 1200V ters gerilim kapasitesi olan hızlı recovery doğrultucu diyotudur. TO-247-3 paketinde sunulan bu komponentin 480 ns reverse recovery time'ı sayesinde yüksek frekanslı uygulamalarda kullanılabilir. 1.42V forward voltage @ 65A ile belirtilmiş olan cihaz, güç kaynakları, invertörler, AC/DC konverterleri ve endüstriyel güç elektronik uygulamalarında yaygın olarak kullanılır. -40°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığına sahip olan komponent, through-hole montajı destekleyen tasarımıyla standart PCB'lere uyumludur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 65A
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 1200 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Package / Case TO-247-3
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 480 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-247AD
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.42 V @ 65 A