VS-60EPF12PBF
DIODE GEN PURP 1.2KV 60A TO247AC
Seri / Aile Numarası
VS-60EPF12PBF
VS-60EPF12PBF Hakkında
VS-60EPF12PBF, Vishay tarafından üretilen 1200V 60A kapasiteli standart doğrultma (rectifier) diyodudur. TO-247-2 paket tipi ile Through Hole montaj yapısına sahip olan bu diyot, hızlı kurtarma karakteristiğine (480 ns) ve genelçalışma sıcaklık aralığı -40°C ile 150°C arasında olup, 1.4V forward voltaj düşüşü ile 60A ortalama doğrultmalı akım değerinde çalışabilmektedir. Yüksek voltaj uygulamaları, AC/DC dönüştürücüler, kontrol devreleri ve güç kaynakları gibi endüstriyel elektrik uygulamalarında kullanılır. Ürün durumu itibariyle kullanımdan kaldırılmıştır (Obsolete).
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 60A
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 1200 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Package / Case TO-247-2
Part Status Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) 480 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-247AC Modified
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.4 V @ 60 A