VS-40HFLR100S05
DIODE GEN PURP 1KV 40A DO203AB
Seri / Aile Numarası
VS-40HFLR100S05
VS-40HFLR100S05 Hakkında
VS-40HFLR100S05, Vishay tarafından üretilen 1000V ters gerilim kapasitesi ve 40A ortalama doğrultulmuş akım özelliklerine sahip standart doğrultucu diyotudur. Fast recovery karakteristiği (500ns) ile AC/DC dönüştürücü uygulamalarında, güç kaynakları, endüstriyel kontrol sistemleri ve elektrik makineleri gibi alanlarda kullanılır. DO-203AB (DO-5) stud mount paketlemesi ile yüksek akım uygulamalarında direkt ısısı çekmek için şasi montajına uygundur. -40°C ~ 125°C çalışma sıcaklığı aralığında güvenilir performans sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 40A
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 1000 V
Diode Type Standard, Reverse Polarity
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 125°C
Package / Case DO-203AB, DO-5, Stud
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 500 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DO-203AB (DO-5)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.95 V @ 40 A