VS-40EPS12-M3
DIODE GEN PURP 1.2KV 40A TO247AC
Seri / Aile Numarası
VS-40EPS12
VS-40EPS12-M3 Hakkında
Vishay VS-40EPS12-M3, 1200V ters gerilim kapasitesine sahip 40A ortalama doğrultulmuş akım değerine sahip genel amaçlı silisyum diyottur. Standard recovery tipi bu diyot, 500ns'den uzun kurtarma süresiyle çalışır. 1V forward gerilim düşümü (20A'de) ile güç uygulamalarında enerji kaybını minimize eder. Seri regülatörler, şarj cihazları, invertörler ve endüstriyel güç kaynakları gibi yüksek akım doğrultma uygulamalarında kullanılır. -40°C ile 150°C arasında güvenli çalışabilir ve TO-247AC through-hole paketinde sunulur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 40A
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 1200 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Package / Case TO-247-2
Part Status Active
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-247AC Modified
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 20 A