VS-40EPF10PBF
DIODE GEN PURP 1KV 40A TO247AC
Seri / Aile Numarası
VS-40EPF10P
VS-40EPF10PBF Hakkında
VS-40EPF10PBF, Vishay tarafından üretilen 1000V reverse voltajda çalışan 40A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesine sahip standart doğrultma diyotudur. TO-247-2 paketinde sunulan bu komponent, fast recovery diyot olarak sınıflandırılır ve 450ns reverse recovery time ile hızlı anahtarlama uygulamalarında kullanılabilir. 1.4V forward voltage düşüşü ile tasarlanmış olan cihaz, -40°C ile +150°C arasında güvenilir şekilde çalışır. İlçin endüstriyel güç kaynakları, motorların motor kontrolü, şarj cihazları ve UPS sistemlerinde yaygın olarak uygulanır. Cihaz şu anda obsolete statüsündedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 40A
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 1000 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Package / Case TO-247-2
Part Status Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) 450 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-247AC Modified
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.4 V @ 40 A