VS-20CTQ150SPBF
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V D2PAK
Paket/Kılıf
TO-263-3
Seri / Aile Numarası
VS-20CTQ150
VS-20CTQ150SPBF Hakkında
VS-20CTQ150SPBF, Vishay tarafından üretilen Schottky diyot dizi bileşenidir. Ortak katot konfigürasyonunda iki diyotun bir paket içinde sunulduğu bu komponentin maksimum ters gerilimi 150V'tur. Diode başına ortalama doğrultulmuş akım 10A'dır ve ön yönde düşen gerilim 20A akımda maksimum 1V'tur. Fast recovery karakteristiği ile 500ns'den kısa anahtarlama hızına sahip olan bu diyot, yüksek frekans uygulamalarında tercih edilir. D²Pak (TO-263) yüzey montaj paketi içinde gelen bileşen, gücü uygulamalarda, switching power supplies, AC-DC konvertörlerde ve diğer doğrultma devrelerinde kullanılır. -55°C ile +175°C arasında güvenilir çalışma sunar. Bileşen Digi-Key'de artık temin edilmemektedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Current - Reverse Leakage @ Vr 25 µA @ 150 V
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Part Status Market
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 20 A