VS-18TQ040STRRHM3
SCHOTTKY - D2PAK
Paket/Kılıf
TO-263-3
Seri / Aile Numarası
VS-18TQ040
VS-18TQ040STRRHM3 Hakkında
VS-18TQ040STRRHM3, Vishay tarafından üretilen 40V Schottky doğrultma diyodudur. TO-263 (D²Pak) Surface Mount paketinde sunulan bu bileşen, 18A ortalama doğrultulmuş akım ve 600mV forward voltajı ile güç uygulamalarında yer almaktadır. Hızlı recovery karakteristiğine (≤500ns) sahip olup, -55°C ile 175°C arasında çalışabilir. Düşük forward voltaj nedeniyle anahtarlama güç kaynakları, DC-DC konverterler ve tıkız güç yönetimi uygulamalarında tercih edilir. 2.5mA reverse leakage akımı ve 1400pF kapasitansu (5V, 1MHz) ile karakterize edilmiştir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 1400pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 18A
Current - Reverse Leakage @ Vr 2.5 mA @ 40 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 600 mV @ 18 A