VS-16CTQ080STRRPBF
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V D2PAK
Paket/Kılıf
TO-263-3
Seri / Aile Numarası
VS-16CTQ080
VS-16CTQ080STRRPBF Hakkında
VS-16CTQ080STRRPBF, Vishay tarafından üretilen Schottky diyot dizisidir. TO-263-3 (D²Pak) paketinde gelen bu komponent, 80V ters gerilim kapasitesi ve diode başına 8A ortalama doğrultulmuş akım sağlar. Common cathode konfigürasyonuna sahip diyot çifti, hızlı kurtarma karakteristiğine (≤500ns) ve düşük forward voltaj düşümüne (880mV @ 16A) sahiptir. 175°C maksimum junction sıcaklığına kadar çalışabilir. Güç kaynağı uygulamaları, ters polarite koruması, AC/DC dönüştürme devrelerinde ve anahtarlama uygulamalarında yaygın olarak kullanılır. 550µA @ 80V ters kaçak akım karakteristiği ile verimli performans sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 8A
Current - Reverse Leakage @ Vr 550 µA @ 80 V
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Part Status Market
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 80 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 880 mV @ 16 A