VS-15MQ040NPBF
DIODE SCHOTTKY 40V 1.5A SMA
Seri / Aile Numarası
VS-15MQ040
VS-15MQ040NPBF Hakkında
VS-15MQ040NPBF, Vishay tarafından üretilen 40V 1.5A kapasiteli Schottky doğrultma diyotudur. SMA (DO-214AC) yüzey montaj paketinde sunulan bu komponent, 490mV forward voltajı ve 500µA ters kaçak akımı ile karakterize edilir. Fast recovery özelliğine sahip diyot, anahtarlama uygulamaları, güç kaynakları, invertör devreleri ve serbest döngü diyotu olarak kullanılır. -40°C ile +150°C arasında çalışabilir. 134pF kapasitans değeri, 200ns'den hızlı anahtar geçiş zamanı ile yüksek frekans uygulamalarında kullanım için uygundur. Ürün üretim dışı (obsolete) statüsündedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 134pF @ 10V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 1.5A
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 40 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Package / Case DO-214AC, SMA
Part Status Obsolete
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 490 mV @ 2 A