VS-12TQ040-M3
DIODE SCHOTTKY 40V 15A TO220AC
Paket/Kılıf
TO-220-2
Seri / Aile Numarası
VS-12TQ040
VS-12TQ040-M3 Hakkında
VS-12TQ040-M3, Vishay tarafından üretilen 40V 15A kapasiteli bir Schottky doğrultma diyotudur. TO-220-2 paketi ile sunulan bu bileşen, 710mV forward voltage değeri ile düşük enerji kaybı sağlar. Fast recovery özelliğine sahip (-55°C ile +150°C çalışma sıcaklığı aralığında), anahtarlama uygulamaları, güç kaynakları, inverterler ve AC/DC dönüştürücülerde yaygın olarak kullanılır. 1.75mA reverse leakage akımı ve 900pF kapasitans özellikleriyle güvenilir bir bileşendir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 900pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 15A
Current - Reverse Leakage @ Vr 1.75 mA @ 40 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Package / Case TO-220-2
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-220AC
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 710 mV @ 30 A