VB20120SG-E3/8W
DIODE SCHOTTKY 120V 20A TO263AB
Seri / Aile Numarası
VB20120SG
VB20120SG-E3/8W Hakkında
VB20120SG-E3/8W, Vishay tarafından üretilen 120V 20A Schottky doğrultma diyotudur. TO-263-3 (D²Pak) yüzey montajlı paket ile sunulan bu bileşen, hızlı kurtarma karakteristiğine (≤500ns) sahiptir. 20A ortlama doğrultulmuş akım kapasitesi ve 1.33V ileri gerilim düşümü ile güç kaynakları, şarj uygulamaları ve DC-DC dönüştürücülerde kullanılır. -40°C ile 150°C arasında çalışan bu diyot, düşük ters akış (250µA @ 120V) özelliği sayesinde enerji kaybını minimize eder.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 20A
Current - Reverse Leakage @ Vr 250 µA @ 120 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 120 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.33 V @ 20 A