V40100G-M3/4W
DIODE SCHOTTKY 40A 100V TO-220AB
Seri / Aile Numarası
V40100G
V40100G-M3/4W Hakkında
V40100G-M3/4W, Vishay tarafından üretilen 100V 40A kapasiteli Schottky doğrultucu diyotudur. TO-220-3 paketinde sunulan bu komponent, 1 pair common cathode konfigürasyonunda 2 diyot içerir. Ortalama doğrultulmuş akım 20A, ters kaçak akımı 100V'da maksimum 500µA ve forward voltajı 20A'da 810mV'tur. -40°C ile 150°C arasında çalışabilen cihaz, 500ns'den kısa fast recovery özelliğine sahiptir. Güç kaynakları, invertörler, AC-DC konverterler ve benzer güç elektronikleri uygulamalarında yaygın olarak kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 100 V
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Package / Case TO-220-3
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-220-3
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 810 mV @ 20 A