US681-C00005-030PG
SENSOR 30PSIG 1/4NPT 4-20MA 2'
Paket/Kılıf
Cylinder
Seri / Aile Numarası
US681
US681-C00005-030PG Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Accuracy ±0.1%
Applications Industrial Automation
Features Amplified Output
Maximum Pressure 90PSI (620.53kPa)
Operating Pressure 30PSI (206.84kPa)
Operating Temperature -50°C ~ 125°C
Output 4 mA ~ 20 mA
Output Type Analog Current
Package / Case Cylinder
Part Status Obsolete
Port Style Threaded
Pressure Type Vented Gauge
Termination Style Cable
Voltage - Supply 10V ~ 30V