UF4004HR1G
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL
Paket/Kılıf
Axial
Seri / Aile Numarası
UF4004
UF4004HR1G Hakkında
UF4004HR1G, Taiwan Semiconductor tarafından üretilen 400V 1A kapasiteli fast recovery diyotudur. DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulan bu genel amaçlı doğrultucu diyotu, 50 ns reverse recovery time ile hızlı anahtarlama özelliğine sahiptir. -55°C ile 150°C arasında çalışabilen bu bileşen, güç kaynakları, konvertörler, ters polarlık koruması ve doğrultma uygulamalarında kullanılır. 1V @ 1A ön kapı voltajı ve 5 µA @ 400V ters sızıntı akımı ile tasarlanmıştır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 17pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 1A
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 400 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 1 A