UCF10B40
DIODE FAST RECOVERY 400V 10A TO-
Üretici
Elco (AVX)
Paket/Kılıf
TO-263-3
Seri / Aile Numarası
UCF10B40
UCF10B40 Hakkında
UCF10B40, Elco (AVX) tarafından üretilen hızlı iyileştirme doğrultma diyodudur. 400V ters gerilim ve 10A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesine sahiptir. 45ns reverse recovery time ile düşük ters iyileştirme zamanına sahip olan bu diyot, TO-263-3 (D²Pak) surface mount paketinde sunulmaktadır. -40°C ile 150°C arasında çalışabilir. 5A'da 1.35V forward voltajı ile verimli güç kaybı sağlar. Anahtarlamalı güç kaynakları, AC/DC dönüştürücüler, motor sürücüleri ve endüstriyel uygulamalarda yer alan freewheeling diyotu olarak kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 10A
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 400 V
Diode Type Standard
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 45 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-263LP
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.35 V @ 5 A