TZX8V2C-TR
DIODE ZENER 8.2V 500MW DO35
Seri / Aile Numarası
TZX8V2C
TZX8V2C-TR Hakkında
TZX8V2C-TR, Vishay tarafından üretilen 8.2V nominal gerilime sahip tek bir Zener diyottur. 500mW güç derecelendirmesi ile devrelerde voltaj düzenleme ve korunma uygulamalarında kullanılır. DO-35 paketindeki bu through-hole bileşen, -65°C ile 175°C arasında çalışabilir. 20 Ohm maksimum empedansı ile sabit voltaj referansı sağlar. 6.2V'de 1µA ters kaçak akımı ve 200mA'de 1.5V ileri gerilimi özellikleriyle, analitik ekipman, güç kaynakları ve koruma devrelerinde yaygın olarak tercih edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 6.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Part Status Active
Power - Max 500 mW
Supplier Device Package DO-35 (DO-204AH)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V