TPS20-G25F8-00
PRESSURE TRANSMITTER 7KGF G3/8
Seri / Aile Numarası
TPS20-G25F8
TPS20-G25F8-00 Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Accuracy ±0.3%
Applications Industrial Automation
Maximum Pressure 298.69PSI (2059.4kPa)
Operating Pressure 0 ~ 99.56PSI (0 ~ 686.47kPa)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Output 4 ~ 20 mA
Pressure Type Gauge
Termination Style DIN
Voltage - Supply 15V ~ 35V